Олег Николаев поздравляет с Днем Военно-воздушных сил

Хисеплӗ Раççей  Федерацийӗн Сывлӑш çар вӑйӗсен çар çыннисем тата ветеранӗсем!

Сире уяв ячӗпе саламлатӑп!

Сывлӑш çар вӑйӗсем – Раççейӗн «тӳпери щичӗ». Эсир хӑрушлӑхпа тивӗçтерес ӗçе пӗлтерӗшлӗ тӳпе хыватӑр, пирӗн Тӑван çӗршывӑн сывлӑш чиккисене хӳтӗлетӗр.

Ҫар авиацийӗ, тӗнчери чи лайӑх техникӑна, малта пыракан наука ӗçӗсене кӑтартаканскер  Раççей мӑнаçӗ. Ку тӗлӗшпе Чӑваш Енӗн хӑйӗн уйрӑм витӗмӗ пур. Электронлӑ хатӗрсем тата авиаци  отраслӗ валли производство тытӑмӗсем хатӗрлесе çитерес ӗçе республика пысӑк тӳпе хывать. Шӑп та лӑп авионика вӗçев çул-йӗрне тӗрӗс хывассипе тата тӳпери хӑрушсӑрлӑхпа тивӗçтерет.

Тӳпери хӳтӗлевçӗсем кирек хӑш вӑхӑтра та професси пысӑк ӑсталӑхӗпе, чӑтамлӑхпа, хӑюлӑхпа, кӑмӑл çирӗплӗхӗпе уйрӑлса тӑнӑ. Паян эсир хӑвӑртан маларах çакнашкал çулпа утнисен ӗçне чыслӑн малалла тӑсатӑр, служба тивӗçне тата çапӑçури тӗллевсене пурнӑçланӑ май йӗркене çирӗп пӑхӑннине, хӑвӑра сапаланма паманнине кӑтартатӑр. Ятарлӑ çар операцийӗ çакна питӗ аван çирӗплетсе парать.

Ҫар летчикӗсене, штурмансене, мирлӗ тӳпе ветеранӗсемпе инженерӗсене тата паянхи уявпа çыхӑннӑ мӗн пур специалиста професси ӑсталӑхӗшӗн, хӑйӗн ӗçне парӑннӑшӑн тата Тӑван çӗршыв умӗнчи шанчӑклӑхшӑн  тав тӑватӑп.

Сире телей, ырлӑх, Тӑван çӗршыва ырӑ тӑвас ӗçре çӗнӗ çитӗнӳсем сунатӑп. Юнашар яланах шанчӑклӑ туссем пулччӑр, килте вара сире юратакан, ӑнланакан çывӑх çынсем кӗтчӗр!

Чӑваш Республикин Пуçлӑхӗ                                                             Олег Николаев

Уважаемые военнослужащие и ветераны Военно-воздушных сил Российской Федерации!

Поздравляю вас с праздником!

Военно-воздушные силы — «небесный щит» России. Вы вносите важный вклад в обеспечение национальной безопасности и защищаете воздушные рубежи нашей Родины.

Гордостью России является военная авиация, которая олицетворяет собой передовые научные разработки, лучшую в мире технику. И в этом Чувашия играет свою, особую роль. Значителен вклад республики в разработку электронных устройств и производство систем для авиационной отрасли. Именно авионика обеспечивает точность траектории полета и безопасность в небе.

Во все времена защитников неба отличали высокий профессионализм, исключительные стойкость и храбрость, высокий моральный дух. И сегодня вы с честью продолжаете дело своих предшественников, проявляете собранность, дисциплину и мужество при выполнении служебного долга и боевых задач. Специальная военная операция является ярким тому подтверждением.

Благодарю военных летчиков, штурманов, ветеранов и инженеров мирного неба и всех причастных к сегодняшнему празднику специалистов за профессионализм и преданность своему делу и верность Отечеству.

Желаю вам счастья, благополучия и новых успехов на благо Отечества! Пусть рядом всегда будут верные товарищи, а дома ждут любящие и понимающие близкие!

Глава Чувашской Республики                                                             Олег Николаев

12 августа 2024
;